Сьогодні, навіть у невеликій фірмі чи простого ФОП (фізичної особи - підприємця) документооббіг достатньо великий. Кожного дня складаються десятки документів, починаючи від звичайних накладних, рахунків, товарних чеків і закінчуючи різними договорами.

            Всім відомо, що документи, які завірені печаткою  викликають довіру та надійність, підкреслюють офіційність та законність, надають гарантію правочинності.

            В 2014 році відбулась «перша печаткова революція», так  як 30.10.2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу».  Цим законом внесено зміни до багатьох законодавчих документів, які скасовують використання печаток, або змінюють формулювання «повинна бути» на фразу «може бути». Тож, тепер всі суб’єкти підприємницької діяльності самі визначають чи використовувати їм печатки.

            Згаданим вище Законом внесено зміни і до ст. 207 Цивільного кодексу України, і частина третя виглядає таким чином : "Обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін." Тобто, сторони Договору самостійно визначають необхідність проставлення відбитка печатки, і укладені договори будуть мати юридичну силу.

            Підсумовуючи, доходимо до висновку, що всі документи, які містять підпис, але не скріплені печаткою є 100% правочинними і у разі будь-яких судових спорів будуть визнані судом як складені у законний спосіб. Але, все ж таки, суди надають більшої довіри документам, які скріплені печаткою.

            Також, клієнти і партнери з більшою довірою ставляться до документів, які містять відбиток печатки. Печатка додатково підтверджує законність походження документа і діяльності організації, товариство, тощо, а також підсвідомо надає гарантійні права.

            Хтось з читачів обов'язково скаже, що печатку можна підробити. Це безумовно так, але зовнішня схожість підробленої печатки обов’язково буде виявлена в ході проведення експертизи документів, так як існує безліч деталей, які непомітні при простому порівнянні відбитків (незначна відмінність шрифту, нахилу букв при написанні по колу, інтервал між буквами, зношенність самої печатки, нашарування на лініях і символах від тривалого використання, та багато інших).

            Отже, як спеціалісти, які щодня мають справу з печатками, ми все ж таки радимо користуватися печаткою, як одним із засобів додаткового захисту свого бізнесу від можливиого рейдерства чи заволодіння іншим майном, укладення від вашого імені договорів, та вчинення інших незаконних дій.

            Крім того, в середньому печатка служить 7-10 років, а  її ціна не є захмарною, щоб економити.